Vítáme Vás na stránkách, jejichž náplň se bude točit kolem historie i současnosti letadel a letectví.

Naší hlavní náplní je restaurování historických originálů a následná výroba replik částí letadel všech údobí.

Pro naši výrobu používáme jako základ pouze reálné a originální díly- proto se na našich replikách setkáte s nedokonalostmi, které skutečně na daném dílu byly.

Nepoužíváme CNC nově vyrobené díly- pro výrobu replik nám to nepřipadá jako způsob, který by dokázal uchovat „duši“, která se skrývá v každém originálu.

Nechceme díly unifikovat a přetvářet k nějakému obrazu. Tyto originální díly byly vyrobeny s použitím nástrojů, zařízení a možností dané doby, pod tlakem válečné výroby a někdy i při nedostatku kvalifikované pracovní síly nebo kvalitních materálů…

Opakem mohou být díly současných letounů vyráběných technologiemi používanými v kosmickém programu nebo díly vysoce leštěné- ty jsou většinou dokonale zpracované a precizní.

Pro výrobu replik používáme buď materiály, které byly použité i u originálu ,anebo moderní lamináty, které skvěle přenesou a věrně uchovají všechny tvarové detaily, mají výbornou odolnost s ohledem na vlivy počasí a jsou tak vhodné i pro venkovní expozice replik.

Díky těmto materiálům se můžeme i s raritními kusy dostat na rozumnou cenu, která ovšem zrcadlí i cenu a výjimečnost použitého originálu.

Všechny námi nabízené díly jsou kusová a zakázková výroba na objednání podle požadavků zákazníka a máme tedy minimální skladové zásoby. Proto objednávejte prosím včas.

Naším cílem je aby si každý zapálený fanda letectví mohl splnit svůj sen a mít jej alespoň kousek doma…

 

3

Naše výrobky jsou zakázkové práce respektující přání a potřeby zákazníků.

Všechny dotazy rádi zodpovíme na našem mailu info@propeller.cz

Home